Az előző krumplis cikkben említettem, hogy bár november van, mégis van új krumplink (ráadásul ingyen jutottunk hozzá, mert a tavalyi krumpli kicsírázott héját vetettem el).
Nagyon szeretjük parázsburgonyaként elkészítve.
Íme bevetésben, az egyik vacsoránk, még aznap, mikor kiszedtük az első adag ingyen krumplit a földből:
Emlékeztek a cikkre, amiben leírtam, hogy nálunk én tálalom az ételt?
Utána volt, akitől megkaptam, hogy “Miért, a többiek nem tudnak szedni maguknak vagy sajnálom tőlük az ételt?” Meg, hogy nem ehetnek annyit szegények, mint amennyit szeretnének” 😀 Olvassátok el, hogy miért én tálalok és ez miért jó, hogyan működik:
Ti éhesek maradnátok egy ilyen menü után? Igaz, fejenként csak egy csirkecomb “járt”, de mellette volt még fűszeres sárgaborsó (fehérje), parázskrumpli és saláta sajtkockákkal (még egy kis extra fehérje).
Igen, van amikor csak egy csirkecombra telik fejenként, mert egy másik adagból paprikás csirke készül. Igen, van, amikor be kell osztani a húst, a pénzt. De éhes nem marad senki, azt garantálom!
De nem csak az új krumpli jó ehhez a recepthez!
Elég az apróbb szemű burgonyát alaposan megsikálni, félbe vágni majd ugyanúgy lehet vele dolgozni, mint az új krumplival: sós vízben egy picit meg kell főzni, majd a csirkecombok mellé kell helyezni a tepsiben.
Így készült ez az étel:
Azoknak írom le ilyen részletességgel ezt a “receptet”, akik még életükben nem sütöttek tepsiben csirkecombot, aki már profi, ugorja nyugodtan tovább az uncsi részeket.
- A csirkecombokat megfűszereztem sóval, borssal és kakukkfűvel, majd egy tepsibe tettem.
- Csirkezsírt tettem rá. Tulajdonképpen bármilyen zsiradék jó, de én szeretem a csirketöpörtyű készítésekor keletkező zsírt használni, így kevesebb megy kárba a csirkéből, ha egészben veszem vagy akciós a faros comb. A héten elmesélem, hogy hogyan is készül, jó?
- A tepsit 180 fokra előmelegített sütőbe tettem. Nem fedtem le alufóliával.
- Közben előkészítettem a krumplit az előbb említett módon és betettem a csirke mellé (ami előtte már 20 percet sült magában). Ha nem elég a zsiradék, akkor általában ilyenkor teszek még hozzá. A forró zsírban/olajban jól megforgatom a krumplikat, hogy egyből sülni tudjanak és ne kezdjenek el párolódni.
- Addig sütöttem, amíg a hús puha nem lett, a bőre ropogós és a krumpli is elkészült (kb. még 40 perc kell hozzá), közben 2-3x ránéztem, átforgattam a krumplit és a combokat meglocsoltam a zsiradékkal.
- Közben megfőztem a sárgaborsó dhalt, aminek a felét eltettem a fagyasztóba (önmagában is megállja a helyét, vegetáriánus vacsoraként) és összedobtam egy gyors salátát.
Tulajdonképpen ez is egyfajta láncfőzés volt, mert “egy szaggal” készült még egy étel (dhal), amit máskor elég csak 1 nappal korábban kivenni a mélyhűtőből.
Ennek az isteni sárgaborsó dhalnak a receptjét ITT osztom meg veletek!
Nagyon finom, fűszeres, gyömbérrel, chilivel és még sok-sok földi jóval, “melegítő” fűszerekkel, ami pont megfelelő így télen, akár a náthás időszakban is!
A tegnapi vacsoránk pedig juhtúróval töltött csirkemell volt (az ötletet Lia adta), újkrumplival és a kertben nőtt új-zélandi spenóttal, amit egy kis baconnel bolondítottam meg. Erről a folyton növő és a meleget/hideget is jól tűrő fajtáról majd még mesélek, mert szerintem minden kertbe érdemes ültetni belőle, ha valaki szereti a spenótot.
És még mindig maradt az ingyen krumpliból! Hogyan lehet neked is jövőre? Kattints ide:
A következő napokban a nátha témakörét járom körbe, mert sikerült egy kicsit megbetegednem. Ha szeretnéd tudni, hogy milyen természetes gyógymódokkal veheted fel a harcot az orrban ilyenkor kialakuló “törpe-takony-erőművel” és a véget nem érő köhögéssel, akkor gyere vissza!
Ha tetszett a bejegyzés, köszönöm, ha megosztod. Ha van kedved tovább olvasni, a bejegyzés alatt hasonló cikkeket találsz, nézd meg őket, hátha valami még felkelti az érdeklődésedet.
Ha szeretnél praktikus háztartási tippeket, akkor lájkold a facebook oldalunkat, minden héten hasznos tanácsokat osztunk meg Veled!
Legutóbbi hozzászólások